Çeliktepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kağıthane Su Tesisatçısı  >>  Çeliktepe Tesisat – 0532 384 77 07

Çeliktepe Tesisat – 0532 384 77 07Çeliktepe Tesisat – 0532 384 77 07Çeliktepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çeliktepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çeliktepe su kaçak tespiti, Çeliktepe tıkanıklık açma, Çeliktepe musluk tamiri ve Çeliktepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çeliktepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çeliktepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çeliktepe sifon ya da Çeliktepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çeliktepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Çeliktepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çeliktepe Su Kaçak Tespiti
 • Çeliktepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çeliktepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çeliktepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Çeliktepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Çeliktepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çeliktepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çeliktepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çeliktepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çeliktepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çeliktepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çeliktepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çeliktepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çeliktepe Su Deposu Montajı
 • Çeliktepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çeliktepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seÇeliktepek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çeliktepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çeliktepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çeliktepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çeliktepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çeliktepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çeliktepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çeliktepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çeliktepe Tesisat

Çeliktepe Tesisat