Sultan Selim Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kağıthane Su Tesisatçısı  >>  Sultan Selim Tesisat – 0532 384 77 07

Sultan Selim Tesisat – 0532 384 77 07Sultan Selim Tesisat – 0532 384 77 07Sultan Selim Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Sultan Selim su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Sultan Selim su kaçak tespiti, Sultan Selim tıkanıklık açma, Sultan Selim musluk tamiri ve Sultan Selim klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Sultan Selim Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Sultan Selim tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Sultan Selim sifon ya da Sultan Selim gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Sultan Selim sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Sultan Selim bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Sultan Selim Su Kaçak Tespiti
 • Sultan Selim Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Sultan Selim Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Sultan Selim Taharet Musluğu Tamiri
 • Sultan Selim Klozet Sifonu Tamiri
 • Sultan Selim Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Sultan Selim Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Sultan Selim Gömme Rezervuar Tamiri
 • Sultan Selim Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Sultan Selim Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Sultan Selim Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Sultan Selim Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Sultan Selim Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Sultan Selim Su Deposu Montajı
 • Sultan Selim Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Sultan Selim Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSultan Selimk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Sultan Selim Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Sultan Selim tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Sultan Selim Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Sultan Selim Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Sultan Selim rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Sultan Selim Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Sultan Selim Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Sultan Selim Tesisat

Sultan Selim Tesisat