Cemil Meriç Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Ümraniye Su Tesisatçısı  >>  Cemil Meriç Tesisat – 0532 384 77 07

Cemil Meriç Tesisat – 0532 384 77 07Cemil Meriç Tesisat – 0532 384 77 07Cemil Meriç Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Cemil Meriç su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Cemil Meriç su kaçak tespiti, Cemil Meriç tıkanıklık açma, Cemil Meriç musluk tamiri ve Cemil Meriç klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Cemil Meriç Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Cemil Meriç tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Cemil Meriç sifon ya da Cemil Meriç gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Cemil Meriç sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Cemil Meriç bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Cemil Meriç Su Kaçak Tespiti
 • Cemil Meriç Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Cemil Meriç Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Cemil Meriç Taharet Musluğu Tamiri
 • Cemil Meriç Klozet Sifonu Tamiri
 • Cemil Meriç Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Cemil Meriç Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Cemil Meriç Gömme Rezervuar Tamiri
 • Cemil Meriç Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Cemil Meriç Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Cemil Meriç Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Cemil Meriç Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Cemil Meriç Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Cemil Meriç Su Deposu Montajı
 • Cemil Meriç Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Cemil Meriç Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seCemil Meriçk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Cemil Meriç Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Cemil Meriç tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Cemil Meriç Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Cemil Meriç Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Cemil Meriç rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Cemil Meriç Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Cemil Meriç Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Cemil Meriç Tesisat

Cemil Meriç Tesisat