Elmalıkent Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Ümraniye Su Tesisatçısı  >>  Elmalıkent Tesisat – 0532 384 77 07

Elmalıkent Tesisat – 0532 384 77 07Elmalıkent Tesisat – 0532 384 77 07Elmalıkent Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Elmalıkent su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Elmalıkent su kaçak tespiti, Elmalıkent tıkanıklık açma, Elmalıkent musluk tamiri ve Elmalıkent klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Elmalıkent Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Elmalıkent tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Elmalıkent sifon ya da Elmalıkent gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Elmalıkent sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Elmalıkent bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Elmalıkent Su Kaçak Tespiti
 • Elmalıkent Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Elmalıkent Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Elmalıkent Taharet Musluğu Tamiri
 • Elmalıkent Klozet Sifonu Tamiri
 • Elmalıkent Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Elmalıkent Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Elmalıkent Gömme Rezervuar Tamiri
 • Elmalıkent Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Elmalıkent Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Elmalıkent Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Elmalıkent Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Elmalıkent Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Elmalıkent Su Deposu Montajı
 • Elmalıkent Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Elmalıkent Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seElmalıkentk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Elmalıkent Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Elmalıkent tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Elmalıkent Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Elmalıkent Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Elmalıkent rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Elmalıkent Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Elmalıkent Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Elmalıkent Tesisat

Elmalıkent Tesisat