Çiftecevizler Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Çiftecevizler Tesisat – 0532 384 77 07

Çiftecevizler Tesisat – 0532 384 77 07Çiftecevizler Tesisat – 0532 384 77 07Çiftecevizler Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çiftecevizler su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çiftecevizler su kaçak tespiti, Çiftecevizler tıkanıklık açma, Çiftecevizler musluk tamiri ve Çiftecevizler klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çiftecevizler Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çiftecevizler tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çiftecevizler sifon ya da Çiftecevizler gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çiftecevizler sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Çiftecevizler bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çiftecevizler Su Kaçak Tespiti
 • Çiftecevizler Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çiftecevizler Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çiftecevizler Taharet Musluğu Tamiri
 • Çiftecevizler Klozet Sifonu Tamiri
 • Çiftecevizler Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çiftecevizler Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çiftecevizler Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çiftecevizler Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çiftecevizler Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çiftecevizler Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çiftecevizler Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çiftecevizler Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çiftecevizler Su Deposu Montajı
 • Çiftecevizler Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çiftecevizler Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çiftecevizler Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çiftecevizler tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çiftecevizler Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çiftecevizler Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çiftecevizler rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çiftecevizler Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çiftecevizler Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çiftecevizler Tesisat

Çiftecevizler Tesisat