Çiftehavuzlar Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Çiftehavuzlar Tesisat – 0532 384 77 07

Çiftehavuzlar Tesisat – 0532 384 77 07Çiftehavuzlar Tesisat – 0532 384 77 07Çiftehavuzlar Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çiftehavuzlar su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çiftehavuzlar su kaçak tespiti, Çiftehavuzlar tıkanıklık açma, Çiftehavuzlar musluk tamiri ve Çiftehavuzlar klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çiftehavuzlar Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çiftehavuzlar tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çiftehavuzlar sifon ya da Çiftehavuzlar gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çiftehavuzlar sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Çiftehavuzlar bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çiftehavuzlar Su Kaçak Tespiti
 • Çiftehavuzlar Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çiftehavuzlar Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çiftehavuzlar Taharet Musluğu Tamiri
 • Çiftehavuzlar Klozet Sifonu Tamiri
 • Çiftehavuzlar Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çiftehavuzlar Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çiftehavuzlar Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çiftehavuzlar Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çiftehavuzlar Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çiftehavuzlar Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çiftehavuzlar Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çiftehavuzlar Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çiftehavuzlar Su Deposu Montajı
 • Çiftehavuzlar Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çiftehavuzlar Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çiftehavuzlar Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çiftehavuzlar tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çiftehavuzlar Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çiftehavuzlar Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çiftehavuzlar rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çiftehavuzlar Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çiftehavuzlar Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çiftehavuzlar Tesisat

Çiftehavuzlar Tesisat