Çobançeşme Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Bahçelievler Su Tesisatçısı  >>  Çobançeşme Tesisat – 0532 384 77 07

Çobançeşme Tesisat – 0532 384 77 07Çobançeşme Tesisat – 0532 384 77 07Çobançeşme Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çobançeşme su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çobançeşme su kaçak tespiti, Çobançeşme tıkanıklık açma, Çobançeşme musluk tamiri ve Çobançeşme klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çobançeşme Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çobançeşme tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çobançeşme sifon ya da Çobançeşme gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çobançeşme sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Çobançeşme bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çobançeşme Su Kaçak Tespiti
 • Çobançeşme Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çobançeşme Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çobançeşme Taharet Musluğu Tamiri
 • Çobançeşme Klozet Sifonu Tamiri
 • Çobançeşme Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çobançeşme Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çobançeşme Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çobançeşme Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çobançeşme Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çobançeşme Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çobançeşme Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çobançeşme Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çobançeşme Su Deposu Montajı
 • Çobançeşme Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çobançeşme Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seÇobançeşmek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çobançeşme Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çobançeşme tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çobançeşme Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çobançeşme Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çobançeşme rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çobançeşme Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çobançeşme Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çobançeşme Tesisat

Çobançeşme Tesisat