Davutpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Esenler Su Tesisatçısı  >>  Davutpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Davutpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Davutpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Davutpaşa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Davutpaşa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Davutpaşa su kaçak tespiti, Davutpaşa tıkanıklık açma, Davutpaşa musluk tamiri ve Davutpaşa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Davutpaşa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Davutpaşa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Davutpaşa sifon ya da Davutpaşa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Davutpaşa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Davutpaşa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Davutpaşa Su Kaçak Tespiti
 • Davutpaşa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Davutpaşa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Davutpaşa Taharet Musluğu Tamiri
 • Davutpaşa Klozet Sifonu Tamiri
 • Davutpaşa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Davutpaşa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Davutpaşa Gömme Rezervuar Tamiri
 • Davutpaşa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Davutpaşa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Davutpaşa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Davutpaşa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Davutpaşa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Davutpaşa Su Deposu Montajı
 • Davutpaşa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Davutpaşa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seDavutpaşak malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Davutpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Davutpaşa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Davutpaşa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Davutpaşa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Davutpaşa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Davutpaşa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Davutpaşa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Davutpaşa Tesisat

Davutpaşa Tesisat