Defterdar Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Eyüpsultan Su Tesisatçısı  >>  Defterdar Tesisat – 0532 384 77 07

Defterdar Tesisat – 0532 384 77 07Defterdar Tesisat – 0532 384 77 07Defterdar Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Defterdar su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Defterdar su kaçak tespiti, Defterdar tıkanıklık açma, Defterdar musluk tamiri ve Defterdar klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Defterdar Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Defterdar tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Defterdar sifon ya da Defterdar gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Defterdar sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmDefterdartedir.

Defterdar bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Defterdar Su Kaçak Tespiti
 • Defterdar Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Defterdar Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Defterdar Taharet Musluğu Tamiri
 • Defterdar Klozet Sifonu Tamiri
 • Defterdar Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Defterdar Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Defterdar Gömme Rezervuar Tamiri
 • Defterdar Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Defterdar Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Defterdar Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Defterdar Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Defterdar Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Defterdar Su Deposu Montajı
 • Defterdar Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Defterdar Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seDefterdark malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Defterdar Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Defterdar tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Defterdar Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Defterdar Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Defterdar rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Defterdar Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Defterdar Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Defterdar Tesisat

Defterdar Tesisat