Pirinççi Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Eyüpsultan Su Tesisatçısı  >>  Pirinççi Tesisat – 0532 384 77 07

Pirinççi Tesisat – 0532 384 77 07Pirinççi Tesisat – 0532 384 77 07Pirinççi Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Pirinççi su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Pirinççi su kaçak tespiti, Pirinççi tıkanıklık açma, Pirinççi musluk tamiri ve Pirinççi klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Pirinççi Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Pirinççi tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Pirinççi sifon ya da Pirinççi gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Pirinççi sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmPirinççitedir.

Pirinççi bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Pirinççi Su Kaçak Tespiti
 • Pirinççi Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Pirinççi Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Pirinççi Taharet Musluğu Tamiri
 • Pirinççi Klozet Sifonu Tamiri
 • Pirinççi Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Pirinççi Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Pirinççi Gömme Rezervuar Tamiri
 • Pirinççi Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Pirinççi Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Pirinççi Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Pirinççi Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Pirinççi Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Pirinççi Su Deposu Montajı
 • Pirinççi Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Pirinççi Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira sePirinççik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Pirinççi Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Pirinççi tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Pirinççi Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Pirinççi Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Pirinççi rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Pirinççi Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Pirinççi Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Pirinççi Tesisat

Pirinççi Tesisat