Demirkapı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Bağcılar Su Tesisatçısı  >>  Demirkapı Tesisat – 0532 384 77 07

Demirkapı Tesisat – 0532 384 77 07Demirkapı Tesisat – 0532 384 77 07Demirkapı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Demirkapı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Demirkapı su kaçak tespiti, Demirkapı tıkanıklık açma, Demirkapı musluk tamiri ve Demirkapı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Demirkapı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Demirkapı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Demirkapı sifon ya da Demirkapı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Demirkapı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Demirkapı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Demirkapı Su Kaçak Tespiti
 • Demirkapı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Demirkapı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Demirkapı Taharet Musluğu Tamiri
 • Demirkapı Klozet Sifonu Tamiri
 • Demirkapı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Demirkapı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Demirkapı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Demirkapı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Demirkapı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Demirkapı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Demirkapı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Demirkapı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Demirkapı Su Deposu Montajı
 • Demirkapı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Demirkapı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seDemirkapık malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Demirkapı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Demirkapı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Demirkapı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Demirkapı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Demirkapı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Demirkapı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Demirkapı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Demirkapı Tesisat

Demirkapı Tesisat