Doğancılar Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Doğancılar Tesisat – 0532 384 77 07

Doğancılar Tesisat – 0532 384 77 07Doğancılar Tesisat – 0532 384 77 07Doğancılar Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Doğancılar su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Doğancılar su kaçak tespiti, Doğancılar tıkanıklık açma, Doğancılar musluk tamiri ve Doğancılar klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Doğancılar Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Doğancılar tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Doğancılar sifon ya da Doğancılar gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Doğancılar sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Doğancılar bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Doğancılar Su Kaçak Tespiti
 • Doğancılar Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Doğancılar Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Doğancılar Taharet Musluğu Tamiri
 • Doğancılar Klozet Sifonu Tamiri
 • Doğancılar Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Doğancılar Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Doğancılar Gömme Rezervuar Tamiri
 • Doğancılar Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Doğancılar Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Doğancılar Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Doğancılar Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Doğancılar Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Doğancılar Su Deposu Montajı
 • Doğancılar Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Doğancılar Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Doğancılar Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Doğancılar tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Doğancılar Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Doğancılar Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Doğancılar rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Doğancılar Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Doğancılar Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Doğancılar Tesisat

Doğancılar Tesisat