Dolapdere Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Dolapdere Tesisat – 0532 384 77 07

Dolapdere Tesisat – 0532 384 77 07Dolapdere Tesisat – 0532 384 77 07Dolapdere Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Dolapdere su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Dolapdere su kaçak tespiti, Dolapdere tıkanıklık açma, Dolapdere musluk tamiri ve Dolapdere klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Dolapdere Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Dolapdere tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Dolapdere sifon ya da Dolapdere gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Dolapdere sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Dolapdere bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Dolapdere Su Kaçak Tespiti
 • Dolapdere Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Dolapdere Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Dolapdere Taharet Musluğu Tamiri
 • Dolapdere Klozet Sifonu Tamiri
 • Dolapdere Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Dolapdere Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Dolapdere Gömme Rezervuar Tamiri
 • Dolapdere Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Dolapdere Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Dolapdere Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Dolapdere Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Dolapdere Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Dolapdere Su Deposu Montajı
 • Dolapdere Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Dolapdere Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Dolapdere Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Dolapdere tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Dolapdere Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Dolapdere Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Dolapdere rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Dolapdere Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Dolapdere Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Dolapdere Tesisat

Dolapdere Tesisat