Duatepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Şişli Su Tesisatçı  >>  Duatepe Tesisat – 0532 384 77 07

Duatepe Tesisat – 0532 384 77 07Duatepe Tesisat – 0532 384 77 07Duatepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Duatepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Duatepe su kaçak tespiti, Duatepe tıkanıklık açma, Duatepe musluk tamiri ve Duatepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Duatepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Duatepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Duatepe sifon ya da Duatepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Duatepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmDuatepetedir.

Duatepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Duatepe Su Kaçak Tespiti
 • Duatepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Duatepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Duatepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Duatepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Duatepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Duatepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Duatepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Duatepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Duatepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Duatepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Duatepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Duatepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Duatepe Su Deposu Montajı
 • Duatepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Duatepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Duatepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Duatepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Duatepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Duatepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Duatepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Duatepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Duatepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Duatepe Tesisat

Duatepe Tesisat