Erenköy Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kadıköy Su Tesisatçısı  >>  Erenköy Tesisat – 0532 384 77 07

Erenköy Tesisat – 0532 384 77 07Erenköy Tesisat – 0532 384 77 07Erenköy Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Erenköy su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Erenköy su kaçak tespiti, Erenköy tıkanıklık açma, Erenköy musluk tamiri ve Erenköy klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Erenköy Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Erenköy tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Erenköy sifon ya da Erenköy gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Erenköy sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Erenköy bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Erenköy Su Kaçak Tespiti
 • Erenköy Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Erenköy Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Erenköy Taharet Musluğu Tamiri
 • Erenköy Klozet Sifonu Tamiri
 • Erenköy Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Erenköy Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Erenköy Gömme Rezervuar Tamiri
 • Erenköy Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Erenköy Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Erenköy Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Erenköy Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Erenköy Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Erenköy Su Deposu Montajı
 • Erenköy Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Erenköy Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seErenköyk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Erenköy Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Erenköy tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Erenköy Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Erenköy Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Erenköy rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Erenköy Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Erenköy Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Erenköy Tesisat

Erenköy Tesisat