Merdivenköy Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kadıköy Su Tesisatçısı  >>  Merdivenköy Tesisat – 0532 384 77 07

Merdivenköy Tesisat – 0532 384 77 07Merdivenköy Tesisat – 0532 384 77 07Merdivenköy Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Merdivenköy su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Merdivenköy su kaçak tespiti, Merdivenköy tıkanıklık açma, Merdivenköy musluk tamiri ve Merdivenköy klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Merdivenköy Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Merdivenköy tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Merdivenköy sifon ya da Merdivenköy gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Merdivenköy sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Merdivenköy bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Merdivenköy Su Kaçak Tespiti
 • Merdivenköy Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Merdivenköy Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Merdivenköy Taharet Musluğu Tamiri
 • Merdivenköy Klozet Sifonu Tamiri
 • Merdivenköy Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Merdivenköy Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Merdivenköy Gömme Rezervuar Tamiri
 • Merdivenköy Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Merdivenköy Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Merdivenköy Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Merdivenköy Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Merdivenköy Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Merdivenköy Su Deposu Montajı
 • Merdivenköy Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Merdivenköy Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seMerdivenköyk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Merdivenköy Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Merdivenköy tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Merdivenköy Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Merdivenköy Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Merdivenköy rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Merdivenköy Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Merdivenköy Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Merdivenköy Tesisat

Merdivenköy Tesisat