Esenyalı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Pendik Su Tesisatçısı  >>  Esenyalı Tesisat – 0532 384 77 07

Esenyalı Tesisat – 0532 384 77 07Esenyalı Tesisat – 0532 384 77 07Esenyalı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Esenyalı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Esenyalı su kaçak tespiti, Esenyalı tıkanıklık açma, Esenyalı musluk tamiri ve Esenyalı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Esenyalı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Esenyalı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Esenyalı sifon ya da Esenyalı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Esenyalı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Esenyalı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Esenyalı Su Kaçak Tespiti
 • Esenyalı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Esenyalı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Esenyalı Taharet Musluğu Tamiri
 • Esenyalı Klozet Sifonu Tamiri
 • Esenyalı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Esenyalı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Esenyalı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Esenyalı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Esenyalı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Esenyalı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Esenyalı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Esenyalı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Esenyalı Su Deposu Montajı
 • Esenyalı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Esenyalı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seEsenyalık malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Esenyalı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Esenyalı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Esenyalı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Esenyalı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Esenyalı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Esenyalı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Esenyalı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Esenyalı Tesisat

Esenyalı Tesisat