Fikirtepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Fikirtepe Tesisat – 0532 384 77 07

Fikirtepe Tesisat – 0532 384 77 07Fikirtepe Tesisat – 0532 384 77 07Fikirtepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Fikirtepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Fikirtepe su kaçak tespiti, Fikirtepe tıkanıklık açma, Fikirtepe musluk tamiri ve Fikirtepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Fikirtepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Fikirtepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Fikirtepe sifon ya da Fikirtepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Fikirtepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Fikirtepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Fikirtepe Su Kaçak Tespiti
 • Fikirtepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Fikirtepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Fikirtepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Fikirtepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Fikirtepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Fikirtepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Fikirtepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Fikirtepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Fikirtepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Fikirtepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Fikirtepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Fikirtepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Fikirtepe Su Deposu Montajı
 • Fikirtepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Fikirtepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Fikirtepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Fikirtepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Fikirtepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Fikirtepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Fikirtepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Fikirtepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Fikirtepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Fikirtepe Tesisat

Fikirtepe Tesisat