Fıstıkağacı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Fıstıkağacı Tesisat – 0532 384 77 07

Fıstıkağacı Tesisat – 0532 384 77 07Fıstıkağacı Tesisat – 0532 384 77 07Fıstıkağacı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Fıstıkağacı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Fıstıkağacı su kaçak tespiti, Fıstıkağacı tıkanıklık açma, Fıstıkağacı musluk tamiri ve Fıstıkağacı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Fıstıkağacı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Fıstıkağacı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Fıstıkağacı sifon ya da Fıstıkağacı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Fıstıkağacı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Fıstıkağacı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Fıstıkağacı Su Kaçak Tespiti
 • Fıstıkağacı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Fıstıkağacı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Fıstıkağacı Taharet Musluğu Tamiri
 • Fıstıkağacı Klozet Sifonu Tamiri
 • Fıstıkağacı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Fıstıkağacı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Fıstıkağacı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Fıstıkağacı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Fıstıkağacı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Fıstıkağacı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Fıstıkağacı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Fıstıkağacı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Fıstıkağacı Su Deposu Montajı
 • Fıstıkağacı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Fıstıkağacı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Fıstıkağacı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Fıstıkağacı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Fıstıkağacı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Fıstıkağacı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Fıstıkağacı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Fıstıkağacı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Fıstıkağacı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Fıstıkağacı Tesisat

Fıstıkağacı Tesisat