Gedikpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Gedikpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Gedikpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Gedikpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Gedikpaşa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Gedikpaşa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Gedikpaşa su kaçak tespiti, Gedikpaşa tıkanıklık açma, Gedikpaşa musluk tamiri ve Gedikpaşa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Gedikpaşa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Gedikpaşa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Gedikpaşa sifon ya da Gedikpaşa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Gedikpaşa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Gedikpaşa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Gedikpaşa Su Kaçak Tespiti
 • Gedikpaşa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Gedikpaşa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Gedikpaşa Taharet Musluğu Tamiri
 • Gedikpaşa Klozet Sifonu Tamiri
 • Gedikpaşa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Gedikpaşa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Gedikpaşa Gömme Rezervuar Tamiri
 • Gedikpaşa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Gedikpaşa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Gedikpaşa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Gedikpaşa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Gedikpaşa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Gedikpaşa Su Deposu Montajı
 • Gedikpaşa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Gedikpaşa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Gedikpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Gedikpaşa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Gedikpaşa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Gedikpaşa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Gedikpaşa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Gedikpaşa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Gedikpaşa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Gedikpaşa Tesisat

Gedikpaşa Tesisat