Göztepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Göztepe Tesisat – 0532 384 77 07

Göztepe Tesisat – 0532 384 77 07Göztepe Tesisat – 0532 384 77 07Göztepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Göztepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Göztepe su kaçak tespiti, Göztepe tıkanıklık açma, Göztepe musluk tamiri ve Göztepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Göztepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Göztepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Göztepe sifon ya da Göztepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Göztepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Göztepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Göztepe Su Kaçak Tespiti
 • Göztepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Göztepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Göztepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Göztepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Göztepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Göztepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Göztepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Göztepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Göztepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Göztepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Göztepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Göztepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Göztepe Su Deposu Montajı
 • Göztepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Göztepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Göztepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Göztepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Göztepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Göztepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Göztepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Göztepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Göztepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Göztepe Tesisat

Göztepe Tesisat