Gülbağ Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Gülbağ Tesisat – 0532 384 77 07

Gülbağ Tesisat – 0532 384 77 07Gülbağ Tesisat – 0532 384 77 07Gülbağ Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Gülbağ su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Gülbağ su kaçak tespiti, Gülbağ tıkanıklık açma, Gülbağ musluk tamiri ve Gülbağ klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Gülbağ Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Gülbağ tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Gülbağ sifon ya da Gülbağ gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Gülbağ sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Gülbağ bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Gülbağ Su Kaçak Tespiti
 • Gülbağ Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Gülbağ Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Gülbağ Taharet Musluğu Tamiri
 • Gülbağ Klozet Sifonu Tamiri
 • Gülbağ Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Gülbağ Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Gülbağ Gömme Rezervuar Tamiri
 • Gülbağ Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Gülbağ Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Gülbağ Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Gülbağ Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Gülbağ Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Gülbağ Su Deposu Montajı
 • Gülbağ Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Gülbağ Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Gülbağ Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Gülbağ tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Gülbağ Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Gülbağ Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Gülbağ rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Gülbağ Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Gülbağ Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Gülbağ Tesisat

Gülbağ Tesisat