Güzeltepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Üsküdar Su Tesisatçısı  >>  Güzeltepe Tesisat – 0532 384 77 07

Güzeltepe Tesisat – 0532 384 77 07Güzeltepe Tesisat – 0532 384 77 07Güzeltepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Güzeltepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Güzeltepe su kaçak tespiti, Güzeltepe tıkanıklık açma, Güzeltepe musluk tamiri ve Güzeltepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Güzeltepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Güzeltepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Güzeltepe sifon ya da Güzeltepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Güzeltepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Güzeltepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Güzeltepe Su Kaçak Tespiti
 • Güzeltepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Güzeltepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Güzeltepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Güzeltepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Güzeltepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Güzeltepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Güzeltepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Güzeltepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Güzeltepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Güzeltepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Güzeltepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Güzeltepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Güzeltepe Su Deposu Montajı
 • Güzeltepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Güzeltepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seGüzeltepek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Güzeltepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Güzeltepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Güzeltepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Güzeltepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Güzeltepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Güzeltepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Güzeltepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Güzeltepe Tesisat

Güzeltepe Tesisat