Mimar Sinan Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Üsküdar Su Tesisatçısı  >>  Mimar Sinan Tesisat – 0532 384 77 07

Mimar Sinan Tesisat – 0532 384 77 07Mimar Sinan Tesisat – 0532 384 77 07Mimar Sinan Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Mimar Sinan su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Mimar Sinan su kaçak tespiti, Mimar Sinan tıkanıklık açma, Mimar Sinan musluk tamiri ve Mimar Sinan klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Mimar Sinan Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Mimar Sinan tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Mimar Sinan sifon ya da Mimar Sinan gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Mimar Sinan sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Mimar Sinan bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Mimar Sinan Su Kaçak Tespiti
 • Mimar Sinan Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Mimar Sinan Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Mimar Sinan Taharet Musluğu Tamiri
 • Mimar Sinan Klozet Sifonu Tamiri
 • Mimar Sinan Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Mimar Sinan Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Mimar Sinan Gömme Rezervuar Tamiri
 • Mimar Sinan Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Mimar Sinan Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Mimar Sinan Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Mimar Sinan Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Mimar Sinan Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Mimar Sinan Su Deposu Montajı
 • Mimar Sinan Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Mimar Sinan Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seMimar Sinank malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Mimar Sinan Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Mimar Sinan tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Mimar Sinan Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Mimar Sinan Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Mimar Sinan rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Mimar Sinan Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Mimar Sinan Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Mimar Sinan Tesisat

Mimar Sinan Tesisat