Habibler Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Sultangazi Su Tesisatçısı  >>  Habibler Tesisat – 0532 384 77 07

Habibler Tesisat – 0532 384 77 07Habibler Tesisat – 0532 384 77 07Habibler Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Habibler su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Habibler su kaçak tespiti, Habibler tıkanıklık açma, Habibler musluk tamiri ve Habibler klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Habibler Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Habibler tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Habibler sifon ya da Habibler gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Habibler sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Habibler bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Habibler Su Kaçak Tespiti
 • Habibler Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Habibler Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Habibler Taharet Musluğu Tamiri
 • Habibler Klozet Sifonu Tamiri
 • Habibler Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Habibler Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Habibler Gömme Rezervuar Tamiri
 • Habibler Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Habibler Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Habibler Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Habibler Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Habibler Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Habibler Su Deposu Montajı
 • Habibler Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Habibler Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seHabiblerk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Habibler Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Habibler tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Habibler Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Habibler Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Habibler rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Habibler Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Habibler Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Habibler Tesisat

Habibler Tesisat