Halıcıoğlu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Beyoğlu Su Tesisatçısı  >>  Halıcıoğlu Tesisat – 0532 384 77 07

Halıcıoğlu Tesisat – 0532 384 77 07Halıcıoğlu Tesisat – 0532 384 77 07Halıcıoğlu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Halıcıoğlu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Halıcıoğlu su kaçak tespiti, Halıcıoğlu tıkanıklık açma, Halıcıoğlu musluk tamiri ve Halıcıoğlu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Halıcıoğlu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Halıcıoğlu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Halıcıoğlu sifon ya da Halıcıoğlu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Halıcıoğlu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmHalıcıoğlutedir.

Halıcıoğlu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Halıcıoğlu Su Kaçak Tespiti
 • Halıcıoğlu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Halıcıoğlu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Halıcıoğlu Taharet Musluğu Tamiri
 • Halıcıoğlu Klozet Sifonu Tamiri
 • Halıcıoğlu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Halıcıoğlu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Halıcıoğlu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Halıcıoğlu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Halıcıoğlu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Halıcıoğlu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Halıcıoğlu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Halıcıoğlu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Halıcıoğlu Su Deposu Montajı
 • Halıcıoğlu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Halıcıoğlu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Halıcıoğlu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Halıcıoğlu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Halıcıoğlu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Halıcıoğlu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Halıcıoğlu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Halıcıoğlu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Halıcıoğlu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Halıcıoğlu Tesisat

Halıcıoğlu Tesisat