Harbiye Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Harbiye Tesisat – 0532 384 77 07

Harbiye Tesisat – 0532 384 77 07Harbiye Tesisat – 0532 384 77 07Harbiye Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Harbiye su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Harbiye su kaçak tespiti, Harbiye tıkanıklık açma, Harbiye musluk tamiri ve Harbiye klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Harbiye Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Harbiye tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Harbiye sifon ya da Harbiye gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Harbiye sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Harbiye bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Harbiye Su Kaçak Tespiti
 • Harbiye Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Harbiye Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Harbiye Taharet Musluğu Tamiri
 • Harbiye Klozet Sifonu Tamiri
 • Harbiye Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Harbiye Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Harbiye Gömme Rezervuar Tamiri
 • Harbiye Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Harbiye Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Harbiye Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Harbiye Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Harbiye Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Harbiye Su Deposu Montajı
 • Harbiye Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Harbiye Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Harbiye Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Harbiye tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Harbiye Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Harbiye Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Harbiye rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Harbiye Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Harbiye Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Harbiye Tesisat

Harbiye Tesisat