Haseki Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Haseki Tesisat – 0532 384 77 07

Haseki Tesisat – 0532 384 77 07Haseki Tesisat – 0532 384 77 07Haseki Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Haseki su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Haseki su kaçak tespiti, Haseki tıkanıklık açma, Haseki musluk tamiri ve Haseki klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Haseki Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Haseki tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Haseki sifon ya da Haseki gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Haseki sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Haseki bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Haseki Su Kaçak Tespiti
 • Haseki Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Haseki Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Haseki Taharet Musluğu Tamiri
 • Haseki Klozet Sifonu Tamiri
 • Haseki Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Haseki Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Haseki Gömme Rezervuar Tamiri
 • Haseki Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Haseki Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Haseki Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Haseki Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Haseki Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Haseki Su Deposu Montajı
 • Haseki Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Haseki Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Haseki Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Haseki tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Haseki Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Haseki Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Haseki rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Haseki Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Haseki Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Haseki Tesisat

Haseki Tesisat