İbrahimağa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  İbrahimağa Tesisat – 0532 384 77 07

İbrahimağa Tesisat – 0532 384 77 07İbrahimağa Tesisat – 0532 384 77 07İbrahimağa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

İbrahimağa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı İbrahimağa su kaçak tespiti, İbrahimağa tıkanıklık açma, İbrahimağa musluk tamiri ve İbrahimağa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

İbrahimağa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir İbrahimağa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası İbrahimağa sifon ya da İbrahimağa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma İbrahimağa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

İbrahimağa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • İbrahimağa Su Kaçak Tespiti
 • İbrahimağa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • İbrahimağa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • İbrahimağa Taharet Musluğu Tamiri
 • İbrahimağa Klozet Sifonu Tamiri
 • İbrahimağa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • İbrahimağa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • İbrahimağa Gömme Rezervuar Tamiri
 • İbrahimağa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • İbrahimağa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • İbrahimağa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • İbrahimağa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • İbrahimağa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • İbrahimağa Su Deposu Montajı
 • İbrahimağa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

İbrahimağa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

İbrahimağa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla İbrahimağa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

İbrahimağa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

İbrahimağa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, İbrahimağa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

İbrahimağa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

İbrahimağa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

İbrahimağa Tesisat

İbrahimağa Tesisat