İçerenköy Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  İçerenköy Tesisat – 0532 384 77 07

İçerenköy Tesisat – 0532 384 77 07İçerenköy Tesisat – 0532 384 77 07İçerenköy Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

İçerenköy su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı İçerenköy su kaçak tespiti, İçerenköy tıkanıklık açma, İçerenköy musluk tamiri ve İçerenköy klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

İçerenköy Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir İçerenköy tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası İçerenköy sifon ya da İçerenköy gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma İçerenköy sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

İçerenköy bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • İçerenköy Su Kaçak Tespiti
 • İçerenköy Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • İçerenköy Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • İçerenköy Taharet Musluğu Tamiri
 • İçerenköy Klozet Sifonu Tamiri
 • İçerenköy Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • İçerenköy Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • İçerenköy Gömme Rezervuar Tamiri
 • İçerenköy Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • İçerenköy Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • İçerenköy Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • İçerenköy Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • İçerenköy Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • İçerenköy Su Deposu Montajı
 • İçerenköy Cihazla Su Kaçağı Tespiti

İçerenköy Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

İçerenköy Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla İçerenköy tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

İçerenköy Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

İçerenköy Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, İçerenköy rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

İçerenköy Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

İçerenköy Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

İçerenköy Tesisat

İçerenköy Tesisat