İdealtepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Maltepe Su Tesisatçısı  >>  İdealtepe Tesisat – 0532 384 77 07

İdealtepe Tesisat – 0532 384 77 07İdealtepe Tesisat – 0532 384 77 07İdealtepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

İdealtepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı İdealtepe su kaçak tespiti, İdealtepe tıkanıklık açma, İdealtepe musluk tamiri ve İdealtepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

İdealtepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir İdealtepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası İdealtepe sifon ya da İdealtepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma İdealtepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

İdealtepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • İdealtepe Su Kaçak Tespiti
 • İdealtepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • İdealtepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • İdealtepe Taharet Musluğu Tamiri
 • İdealtepe Klozet Sifonu Tamiri
 • İdealtepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • İdealtepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • İdealtepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • İdealtepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • İdealtepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • İdealtepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • İdealtepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • İdealtepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • İdealtepe Su Deposu Montajı
 • İdealtepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

İdealtepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seİdealtepek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

İdealtepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla İdealtepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

İdealtepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

İdealtepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, İdealtepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

İdealtepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

İdealtepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

İdealtepe Tesisat

İdealtepe Tesisat