Küçükyalı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Maltepe Su Tesisatçısı  >>  Küçükyalı Tesisat – 0532 384 77 07

Küçükyalı Tesisat – 0532 384 77 07Küçükyalı Tesisat – 0532 384 77 07Küçükyalı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Küçükyalı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Küçükyalı su kaçak tespiti, Küçükyalı tıkanıklık açma, Küçükyalı musluk tamiri ve Küçükyalı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Küçükyalı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Küçükyalı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Küçükyalı sifon ya da Küçükyalı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Küçükyalı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Küçükyalı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Küçükyalı Su Kaçak Tespiti
 • Küçükyalı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Küçükyalı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Küçükyalı Taharet Musluğu Tamiri
 • Küçükyalı Klozet Sifonu Tamiri
 • Küçükyalı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Küçükyalı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Küçükyalı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Küçükyalı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Küçükyalı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Küçükyalı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Küçükyalı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Küçükyalı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Küçükyalı Su Deposu Montajı
 • Küçükyalı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Küçükyalı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seKüçükyalık malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Küçükyalı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Küçükyalı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Küçükyalı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Küçükyalı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Küçükyalı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Küçükyalı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Küçükyalı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Küçükyalı Tesisat

Küçükyalı Tesisat