Ihlamurkuyu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Ümraniye Su Tesisatçısı  >>  Ihlamurkuyu Tesisat – 0532 384 77 07

Ihlamurkuyu Tesisat – 0532 384 77 07Ihlamurkuyu Tesisat – 0532 384 77 07Ihlamurkuyu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Ihlamurkuyu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Ihlamurkuyu su kaçak tespiti, Ihlamurkuyu tıkanıklık açma, Ihlamurkuyu musluk tamiri ve Ihlamurkuyu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Ihlamurkuyu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Ihlamurkuyu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Ihlamurkuyu sifon ya da Ihlamurkuyu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Ihlamurkuyu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Ihlamurkuyu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Ihlamurkuyu Su Kaçak Tespiti
 • Ihlamurkuyu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Ihlamurkuyu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Ihlamurkuyu Taharet Musluğu Tamiri
 • Ihlamurkuyu Klozet Sifonu Tamiri
 • Ihlamurkuyu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Ihlamurkuyu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Ihlamurkuyu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Ihlamurkuyu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Ihlamurkuyu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Ihlamurkuyu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Ihlamurkuyu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Ihlamurkuyu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Ihlamurkuyu Su Deposu Montajı
 • Ihlamurkuyu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Ihlamurkuyu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seIhlamurkuyuk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Ihlamurkuyu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Ihlamurkuyu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Ihlamurkuyu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Ihlamurkuyu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Ihlamurkuyu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Ihlamurkuyu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Ihlamurkuyu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Ihlamurkuyu Tesisat

Ihlamurkuyu Tesisat