İskenderpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Fatih Su Tesisatçısı  >>  İskenderpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

İskenderpaşa Tesisat – 0532 384 77 07İskenderpaşa Tesisat – 0532 384 77 07İskenderpaşa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

İskenderpaşa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı İskenderpaşa su kaçak tespiti, İskenderpaşa tıkanıklık açma, İskenderpaşa musluk tamiri ve İskenderpaşa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

İskenderpaşa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir İskenderpaşa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası İskenderpaşa sifon ya da İskenderpaşa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma İskenderpaşa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

İskenderpaşa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • İskenderpaşa Su Kaçak Tespiti
 • İskenderpaşa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • İskenderpaşa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • İskenderpaşa Taharet Musluğu Tamiri
 • İskenderpaşa Klozet Sifonu Tamiri
 • İskenderpaşa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • İskenderpaşa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • İskenderpaşa Gömme Rezervuar Tamiri
 • İskenderpaşa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • İskenderpaşa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • İskenderpaşa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • İskenderpaşa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • İskenderpaşa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • İskenderpaşa Su Deposu Montajı
 • İskenderpaşa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

İskenderpaşa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seİskenderpaşak malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

İskenderpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla İskenderpaşa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

İskenderpaşa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

İskenderpaşa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, İskenderpaşa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

İskenderpaşa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

İskenderpaşa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

İskenderpaşa Tesisat

İskenderpaşa Tesisat