Derviş Ali Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Fatih Su Tesisatçısı  >>  Derviş Ali Tesisat – 0532 384 77 07

Derviş Ali Tesisat – 0532 384 77 07Derviş Ali Tesisat – 0532 384 77 07Derviş Ali Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Derviş Ali su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Derviş Ali su kaçak tespiti, Derviş Ali tıkanıklık açma, Derviş Ali musluk tamiri ve Derviş Ali klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Derviş Ali Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Derviş Ali tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Derviş Ali sifon ya da Derviş Ali gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Derviş Ali sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Derviş Ali bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Derviş Ali Su Kaçak Tespiti
 • Derviş Ali Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Derviş Ali Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Derviş Ali Taharet Musluğu Tamiri
 • Derviş Ali Klozet Sifonu Tamiri
 • Derviş Ali Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Derviş Ali Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Derviş Ali Gömme Rezervuar Tamiri
 • Derviş Ali Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Derviş Ali Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Derviş Ali Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Derviş Ali Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Derviş Ali Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Derviş Ali Su Deposu Montajı
 • Derviş Ali Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Derviş Ali Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seDerviş Alik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Derviş Ali Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Derviş Ali tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Derviş Ali Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Derviş Ali Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Derviş Ali rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Derviş Ali Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Derviş Ali Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Derviş Ali Tesisat

Derviş Ali Tesisat