İstoç Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  İstoç Tesisat – 0532 384 77 07

İstoç Tesisat – 0532 384 77 07İstoç Tesisat – 0532 384 77 07İstoç Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

İstoç su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı İstoç su kaçak tespiti, İstoç tıkanıklık açma, İstoç musluk tamiri ve İstoç klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

İstoç Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir İstoç tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası İstoç sifon ya da İstoç gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma İstoç sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

İstoç bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • İstoç Su Kaçak Tespiti
 • İstoç Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • İstoç Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • İstoç Taharet Musluğu Tamiri
 • İstoç Klozet Sifonu Tamiri
 • İstoç Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • İstoç Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • İstoç Gömme Rezervuar Tamiri
 • İstoç Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • İstoç Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • İstoç Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • İstoç Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • İstoç Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • İstoç Su Deposu Montajı
 • İstoç Cihazla Su Kaçağı Tespiti

İstoç Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seİstoçk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

İstoç Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla İstoç tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

İstoç Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

İstoç Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, İstoç rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

İstoç Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

İstoç Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

İstoç Tesisat

İstoç Tesisat