Turgut Reis Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Esenler Su Tesisatçısı  >>  Turgut Reis Tesisat – 0532 384 77 07

Turgut Reis Tesisat – 0532 384 77 07



Turgut Reis Tesisat – 0532 384 77 07



Turgut Reis Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Turgut Reis su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Turgut Reis su kaçak tespiti, Turgut Reis tıkanıklık açma, Turgut Reis musluk tamiri ve Turgut Reis klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Turgut Reis Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Turgut Reis tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Turgut Reis sifon ya da Turgut Reis gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Turgut Reis sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Turgut Reis bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Turgut Reis Su Kaçak Tespiti
 • Turgut Reis Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Turgut Reis Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Turgut Reis Taharet Musluğu Tamiri
 • Turgut Reis Klozet Sifonu Tamiri
 • Turgut Reis Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Turgut Reis Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Turgut Reis Gömme Rezervuar Tamiri
 • Turgut Reis Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Turgut Reis Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Turgut Reis Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Turgut Reis Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Turgut Reis Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Turgut Reis Su Deposu Montajı
 • Turgut Reis Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Turgut Reis Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seTurgut Reisk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Turgut Reis Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Turgut Reis tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Turgut Reis Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Turgut Reis Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Turgut Reis rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Turgut Reis Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Turgut Reis Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Turgut Reis Tesisat

Turgut Reis Tesisat