Karlıbayır Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Arnavutköy Su Tesisatçısı  >>  Karlıbayır Tesisat – 0532 384 77 07

Karlıbayır Tesisat – 0532 384 77 07Karlıbayır Tesisat – 0532 384 77 07Karlıbayır Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Karlıbayır su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Karlıbayır su kaçak tespiti, Karlıbayır tıkanıklık açma, Karlıbayır musluk tamiri ve Karlıbayır klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Karlıbayır Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Karlıbayır tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Karlıbayır sifon ya da Karlıbayır gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Karlıbayır sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmKarlıbayırtedir.

Karlıbayır bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Karlıbayır Su Kaçak Tespiti
 • Karlıbayır Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Karlıbayır Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Karlıbayır Taharet Musluğu Tamiri
 • Karlıbayır Klozet Sifonu Tamiri
 • Karlıbayır Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Karlıbayır Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Karlıbayır Gömme Rezervuar Tamiri
 • Karlıbayır Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Karlıbayır Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Karlıbayır Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Karlıbayır Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Karlıbayır Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Karlıbayır Su Deposu Montajı
 • Karlıbayır Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Karlıbayır Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Karlıbayır Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Karlıbayır tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Karlıbayır Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Karlıbayır Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Karlıbayır rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Karlıbayır Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Karlıbayır Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Karlıbayır Tesisat

Karlıbayır Tesisat