Kartaltepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Küçükçekmece Su Tesisatçısı  >>  Kartaltepe Tesisat – 0532 384 77 07

Kartaltepe Tesisat – 0532 384 77 07Kartaltepe Tesisat – 0532 384 77 07Kartaltepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kartaltepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kartaltepe su kaçak tespiti, Kartaltepe tıkanıklık açma, Kartaltepe musluk tamiri ve Kartaltepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kartaltepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kartaltepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kartaltepe sifon ya da Kartaltepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kartaltepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Kartaltepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kartaltepe Su Kaçak Tespiti
 • Kartaltepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kartaltepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kartaltepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Kartaltepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Kartaltepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kartaltepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kartaltepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kartaltepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kartaltepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kartaltepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kartaltepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kartaltepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kartaltepe Su Deposu Montajı
 • Kartaltepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kartaltepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seKartaltepek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kartaltepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kartaltepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kartaltepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kartaltepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kartaltepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kartaltepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kartaltepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kartaltepe Tesisat

Kartaltepe Tesisat