Yarımburgaz Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Küçükçekmece Su Tesisatçısı  >>  Yarımburgaz Tesisat – 0532 384 77 07

Yarımburgaz Tesisat – 0532 384 77 07Yarımburgaz Tesisat – 0532 384 77 07Yarımburgaz Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Yarımburgaz su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Yarımburgaz su kaçak tespiti, Yarımburgaz tıkanıklık açma, Yarımburgaz musluk tamiri ve Yarımburgaz klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Yarımburgaz Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Yarımburgaz tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Yarımburgaz sifon ya da Yarımburgaz gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Yarımburgaz sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Yarımburgaz bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Yarımburgaz Su Kaçak Tespiti
 • Yarımburgaz Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Yarımburgaz Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Yarımburgaz Taharet Musluğu Tamiri
 • Yarımburgaz Klozet Sifonu Tamiri
 • Yarımburgaz Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Yarımburgaz Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Yarımburgaz Gömme Rezervuar Tamiri
 • Yarımburgaz Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Yarımburgaz Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Yarımburgaz Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Yarımburgaz Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Yarımburgaz Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Yarımburgaz Su Deposu Montajı
 • Yarımburgaz Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Yarımburgaz Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seYarımburgazk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Yarımburgaz Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Yarımburgaz tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Yarımburgaz Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Yarımburgaz Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Yarımburgaz rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Yarımburgaz Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Yarımburgaz Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Yarımburgaz Tesisat

Yarımburgaz Tesisat