Kayabaşı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Başakşehir Su Tesisatçısı  >>  Kayabaşı Tesisat – 0532 384 77 07

Kayabaşı Tesisat – 0532 384 77 07Kayabaşı Tesisat – 0532 384 77 07Kayabaşı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kayabaşı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kayabaşı su kaçak tespiti, Kayabaşı tıkanıklık açma, Kayabaşı musluk tamiri ve Kayabaşı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kayabaşı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kayabaşı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kayabaşı sifon ya da Kayabaşı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kayabaşı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Kayabaşı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kayabaşı Su Kaçak Tespiti
 • Kayabaşı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kayabaşı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kayabaşı Taharet Musluğu Tamiri
 • Kayabaşı Klozet Sifonu Tamiri
 • Kayabaşı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kayabaşı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kayabaşı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kayabaşı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kayabaşı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kayabaşı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kayabaşı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kayabaşı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kayabaşı Su Deposu Montajı
 • Kayabaşı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kayabaşı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seKayabaşık malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kayabaşı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kayabaşı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kayabaşı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kayabaşı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kayabaşı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kayabaşı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kayabaşı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kayabaşı Tesisat

Kayabaşı Tesisat