Kordonboyu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kartal Su Tesisatçısı  >>  Kordonboyu Tesisat – 0532 384 77 07

Kordonboyu Tesisat – 0532 384 77 07Kordonboyu Tesisat – 0532 384 77 07Kordonboyu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kordonboyu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kordonboyu su kaçak tespiti, Kordonboyu tıkanıklık açma, Kordonboyu musluk tamiri ve Kordonboyu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kordonboyu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kordonboyu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kordonboyu sifon ya da Kordonboyu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kordonboyu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Kordonboyu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kordonboyu Su Kaçak Tespiti
 • Kordonboyu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kordonboyu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kordonboyu Taharet Musluğu Tamiri
 • Kordonboyu Klozet Sifonu Tamiri
 • Kordonboyu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kordonboyu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kordonboyu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kordonboyu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kordonboyu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kordonboyu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kordonboyu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kordonboyu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kordonboyu Su Deposu Montajı
 • Kordonboyu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kordonboyu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seKordonboyuk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kordonboyu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kordonboyu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kordonboyu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kordonboyu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kordonboyu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kordonboyu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kordonboyu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kordonboyu Tesisat

Kordonboyu Tesisat