Kılıçlı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Beykoz Su Tesisatçısı  >>  Kılıçlı Tesisat – 0532 384 77 07

Kılıçlı Tesisat – 0532 384 77 07Kılıçlı Tesisat – 0532 384 77 07Kılıçlı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kılıçlı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kılıçlı su kaçak tespiti, Kılıçlı tıkanıklık açma, Kılıçlı musluk tamiri ve Kılıçlı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kılıçlı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kılıçlı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kılıçlı sifon ya da Kılıçlı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kılıçlı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmKılıçlıtedir.

Kılıçlı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kılıçlı Su Kaçak Tespiti
 • Kılıçlı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kılıçlı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kılıçlı Taharet Musluğu Tamiri
 • Kılıçlı Klozet Sifonu Tamiri
 • Kılıçlı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kılıçlı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kılıçlı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kılıçlı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kılıçlı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kılıçlı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kılıçlı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kılıçlı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kılıçlı Su Deposu Montajı
 • Kılıçlı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kılıçlı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kılıçlı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kılıçlı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kılıçlı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kılıçlı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kılıçlı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kılıçlı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kılıçlı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kılıçlı Tesisat

Kılıçlı Tesisat