Öğümce Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Beykoz Su Tesisatçısı  >>  Öğümce Tesisat – 0532 384 77 07

Öğümce Tesisat – 0532 384 77 07Öğümce Tesisat – 0532 384 77 07Öğümce Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Öğümce su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Öğümce su kaçak tespiti, Öğümce tıkanıklık açma, Öğümce musluk tamiri ve Öğümce klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Öğümce Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Öğümce tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Öğümce sifon ya da Öğümce gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Öğümce sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmÖğümcetedir.

Öğümce bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Öğümce Su Kaçak Tespiti
 • Öğümce Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Öğümce Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Öğümce Taharet Musluğu Tamiri
 • Öğümce Klozet Sifonu Tamiri
 • Öğümce Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Öğümce Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Öğümce Gömme Rezervuar Tamiri
 • Öğümce Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Öğümce Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Öğümce Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Öğümce Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Öğümce Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Öğümce Su Deposu Montajı
 • Öğümce Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Öğümce Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Öğümce Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Öğümce tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Öğümce Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Öğümce Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Öğümce rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Öğümce Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Öğümce Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Öğümce Tesisat

Öğümce Tesisat