Kısıklı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Üsküdar Su Tesisatçısı  >>  Kısıklı Tesisat – 0532 384 77 07

Kısıklı Tesisat – 0532 384 77 07Kısıklı Tesisat – 0532 384 77 07Kısıklı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kısıklı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kısıklı su kaçak tespiti, Kısıklı tıkanıklık açma, Kısıklı musluk tamiri ve Kısıklı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kısıklı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kısıklı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kısıklı sifon ya da Kısıklı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kısıklı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Kısıklı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kısıklı Su Kaçak Tespiti
 • Kısıklı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kısıklı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kısıklı Taharet Musluğu Tamiri
 • Kısıklı Klozet Sifonu Tamiri
 • Kısıklı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kısıklı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kısıklı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kısıklı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kısıklı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kısıklı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kısıklı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kısıklı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kısıklı Su Deposu Montajı
 • Kısıklı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kısıklı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seKısıklık malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kısıklı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kısıklı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kısıklı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kısıklı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kısıklı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kısıklı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kısıklı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kısıklı Tesisat

Kısıklı Tesisat