Küçüksu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Üsküdar Su Tesisatçısı  >>  Küçüksu Tesisat – 0532 384 77 07

Küçüksu Tesisat – 0532 384 77 07Küçüksu Tesisat – 0532 384 77 07Küçüksu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Küçüksu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Küçüksu su kaçak tespiti, Küçüksu tıkanıklık açma, Küçüksu musluk tamiri ve Küçüksu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Küçüksu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Küçüksu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Küçüksu sifon ya da Küçüksu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Küçüksu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Küçüksu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Küçüksu Su Kaçak Tespiti
 • Küçüksu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Küçüksu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Küçüksu Taharet Musluğu Tamiri
 • Küçüksu Klozet Sifonu Tamiri
 • Küçüksu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Küçüksu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Küçüksu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Küçüksu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Küçüksu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Küçüksu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Küçüksu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Küçüksu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Küçüksu Su Deposu Montajı
 • Küçüksu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Küçüksu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seKüçüksuk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Küçüksu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Küçüksu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Küçüksu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Küçüksu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Küçüksu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Küçüksu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Küçüksu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Küçüksu Tesisat

Küçüksu Tesisat