Küçükpazar Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Küçükpazar Tesisat – 0532 384 77 07

Küçükpazar Tesisat – 0532 384 77 07Küçükpazar Tesisat – 0532 384 77 07Küçükpazar Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Küçükpazar su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Küçükpazar su kaçak tespiti, Küçükpazar tıkanıklık açma, Küçükpazar musluk tamiri ve Küçükpazar klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Küçükpazar Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Küçükpazar tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Küçükpazar sifon ya da Küçükpazar gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Küçükpazar sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Küçükpazar bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Küçükpazar Su Kaçak Tespiti
 • Küçükpazar Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Küçükpazar Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Küçükpazar Taharet Musluğu Tamiri
 • Küçükpazar Klozet Sifonu Tamiri
 • Küçükpazar Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Küçükpazar Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Küçükpazar Gömme Rezervuar Tamiri
 • Küçükpazar Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Küçükpazar Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Küçükpazar Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Küçükpazar Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Küçükpazar Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Küçükpazar Su Deposu Montajı
 • Küçükpazar Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Küçükpazar Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Küçükpazar Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Küçükpazar tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Küçükpazar Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Küçükpazar Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Küçükpazar rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Küçükpazar Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Küçükpazar Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Küçükpazar Tesisat

Küçükpazar Tesisat