Laleli Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Laleli Tesisat – 0532 384 77 07

Laleli Tesisat – 0532 384 77 07Laleli Tesisat – 0532 384 77 07Laleli Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Laleli su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Laleli su kaçak tespiti, Laleli tıkanıklık açma, Laleli musluk tamiri ve Laleli klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Laleli Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Laleli tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Laleli sifon ya da Laleli gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Laleli sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Laleli bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Laleli Su Kaçak Tespiti
 • Laleli Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Laleli Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Laleli Taharet Musluğu Tamiri
 • Laleli Klozet Sifonu Tamiri
 • Laleli Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Laleli Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Laleli Gömme Rezervuar Tamiri
 • Laleli Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Laleli Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Laleli Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Laleli Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Laleli Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Laleli Su Deposu Montajı
 • Laleli Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Laleli Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Laleli Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Laleli tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Laleli Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Laleli Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Laleli rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Laleli Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Laleli Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Laleli Tesisat

Laleli Tesisat