Kumkapı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Kumkapı Tesisat – 0532 384 77 07

Kumkapı Tesisat – 0532 384 77 07Kumkapı Tesisat – 0532 384 77 07Kumkapı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kumkapı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kumkapı su kaçak tespiti, Kumkapı tıkanıklık açma, Kumkapı musluk tamiri ve Kumkapı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kumkapı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kumkapı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kumkapı sifon ya da Kumkapı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kumkapı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Kumkapı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kumkapı Su Kaçak Tespiti
 • Kumkapı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kumkapı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kumkapı Taharet Musluğu Tamiri
 • Kumkapı Klozet Sifonu Tamiri
 • Kumkapı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kumkapı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kumkapı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kumkapı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kumkapı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kumkapı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kumkapı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kumkapı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kumkapı Su Deposu Montajı
 • Kumkapı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kumkapı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kumkapı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kumkapı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kumkapı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kumkapı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kumkapı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kumkapı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kumkapı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kumkapı Tesisat

Kumkapı Tesisat