Kurbağalıdere Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Kurbağalıdere Tesisat – 0532 384 77 07

Kurbağalıdere Tesisat – 0532 384 77 07Kurbağalıdere Tesisat – 0532 384 77 07Kurbağalıdere Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kurbağalıdere su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kurbağalıdere su kaçak tespiti, Kurbağalıdere tıkanıklık açma, Kurbağalıdere musluk tamiri ve Kurbağalıdere klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kurbağalıdere Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kurbağalıdere tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kurbağalıdere sifon ya da Kurbağalıdere gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kurbağalıdere sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Kurbağalıdere bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kurbağalıdere Su Kaçak Tespiti
 • Kurbağalıdere Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kurbağalıdere Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kurbağalıdere Taharet Musluğu Tamiri
 • Kurbağalıdere Klozet Sifonu Tamiri
 • Kurbağalıdere Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kurbağalıdere Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kurbağalıdere Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kurbağalıdere Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kurbağalıdere Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kurbağalıdere Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kurbağalıdere Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kurbağalıdere Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kurbağalıdere Su Deposu Montajı
 • Kurbağalıdere Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kurbağalıdere Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kurbağalıdere Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kurbağalıdere tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kurbağalıdere Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kurbağalıdere Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kurbağalıdere rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kurbağalıdere Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kurbağalıdere Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kurbağalıdere Tesisat

Kurbağalıdere Tesisat